IV edycja Konkursu Huawei "Seeds for the future"

18-05-2017

Wystartowała IV edycja konkursu „Seeds for the Future” organizowanego przez firmę Huawei. Celem konkursu jest wyłonienie uzdolnionych studentów na uczelniach wyższych i zapewnienie im możliwości zdobycia praktycznego doświadczenia w zakresie nowych technologii. Projekt prowadzony jest od 2008 roku (w Polsce od roku 2014) i obejmuje swoim zasięgiem 96 krajów, angażując 20 tys. studentów z ponad 280 uczelni świata.

Tegoroczna edycja  została po raz kolejny doceniona przez Ministerstwo Cyfryzacji, które objęło patronat honorowy nad konkursem. Ponadto, do grona partnerów wspierających wydarzenie dołączył instytut badawczy NASK, który objął nad programem patronat merytoryczny.

Podobnie jak w latach ubiegłych, najlepsze prace konkursowe zostaną uhonorowane warsztatami technologicznymi w siedzibie głównej firmy w Shenzhen oraz kulturoznawczym pobytem w Pekinie. Warsztaty poprowadzą najlepsi eksperci z dziedziny ICT, a koszty wyjazdu pokryje w całości firma Huawei. Zwycięzcy mają możliwość nie tylko zapoznać się z tradycją, kulturą i językiem chińskim, ale przede wszystkim zdobyć wiedzę praktyczną. Nagrodą dodatkową jest możliwość odbycia praktyk w instytucie badawczym NASK.

Dla uczelni i studentów zainteresowanych udziałem w czwartej edycji „Seeds for the Future” Huawei wraz instytutem badawczym NASK przygotował następujące tematy:

Cyberbezpieczeństwo – jak bezpiecznie pracować w sieci?

Wykorzystanie technologii 5G.

Zastosowanie nowych technologii dla potrzeb nowoczesnych miast.

Praca w chmurze – wygoda i bezpieczeństwo.

Prace konkursowe podejmujące powyższe zagadnienia należy nadsyłać do 10 czerwca br. do koordynatora ze strony uczelni.

Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane podczas uroczystej gali w dniu 30 czerwca 2017 r., zaś warsztaty technologiczne w siedzibie Huawei w Shenzhen odbędą się w terminie 6-17 listopada br. Najlepsza praca wybrana przez patrona merytorycznego zostanie nagrodzona stażem w instytucie badawczym NASK.

Podobnie jak w latach ubiegłych, do tegorocznej edycji konkursu ponownie zaproszono 12 uczelni wyższych:

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Politechnika Gdańska

Politechnika Łódzka

Politechnika Poznańska

Politechnika Śląska

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Politechnika Warszawska

Politechnika Wrocławska

Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie

Uniwersytet Jagielloński

Wojskowa Akademia Techniczna